Peníze a vy – Mít či nemít peníze?

Peníze a vy – Mít či nemít peníze?

https://pozitivnipristup.cz/penize-a-vy-mit-ci-nemit-penize/

ebook-Peníze a vyNáš mozek vnímá peníze jako vztah a lidé také penězům věnují obrovskou dávku emocí. Jedním z velkých klamů je, že se lidé snaží tvářit, že peníze jsou jen čísla. Tomuto bludu se snaží napomoci ekonomové se svým přeludem jménem Homo Economicus, neboli člověk racionálně ovládající peníze. Takého člověka ještě nikdo neviděl, jak jsme si rozebrali v kapitole Peníze a mozek hned v úvodních částech této knihy. Lidé peníze řeší, a ne racionálně, ale emocionálně.Peníze jsou mocnější energie než my a dávno s námi již vztah navázaly, možná že o tom nemáte ani tušení. Někdy se ve vztazích stává, že jeden žije v domnění, že je vše v naprostém pořádku, až jednoho dne najde na stole žádost o rozvod. „Přišlo to jako blesk z čistého nebe!“ říkáme přátelům, když si s nimi o tom povídáme. Náznaky a signály zde ale byly již dlouhou dobu, jenže druhá strana na ně zkrátka nereagovala, často si je ten druhý svým partnerem či partnerkou příliš jistý. Toto se děje i ve vztahu s penězi, ať si již myslíte, že váš vztah je v pořádku, nebo jste přesvědčeni, že žádný vztah ani nemáte. Co si myslíte, je nepodstatné, důležité je, že vidíte kolem sebe následky vašeho vztahu v realitě. Ve vašem mozku a následně srdci a těle existuje prostor pouze pro jeden vysílač, jednu anténu, která zesiluje signál peněz. Buď máte pozitivní, nebo negativní vztah. Neexistuje něco mezi tím, tak trochu dobrý, nebo občas špatný. Žádná střední cesta, a už vůbec ne zlatá není! Věnujte proto pozornost svému vztahu s PENĚZI a pozorujte, co se bude ve vašem životě dít, pokud přeladíte anténu na pozitivní vztah. Vysvětleme si to ještě jednou na příkladu rádia. Éterem létá bezpočet signálů rádiových stanic, když znáte číselný kód frekvence (FM), naladíte si svoji stanici a posloucháte.

Důležité je, zda se vám to, co posloucháte, líbí. Mnozí lidé poslouchají FM stanici, kterou někdo nastavil za ně (epigenetický kód a z něj plynoucí programy v mozku), a ačkoliv se jim vysílání nelíbí, prostě poslouchají, protože neznají jiné možnosti, často ani nepřemýšlejí o tom, že by existovala jiná FM stanice. Jiní lidé ladí a hledají tu správnou stanici, jenže neví, co by chtěli poslouchat, a neznají kód, a protože neví přesně, co hledají, nemohou to nalézt a místo alespoň nějaké muziky chytají pouze mizerné šumy a ruchy. Když víte, jakou hudbu chcete poslouchat, určitě najdete i FM kód, kde takovou muziku vysílají, a o to nám půjde v této kapitole. Naladit se na vysílání pozitivní stanice jménem Osobní Zlatíčko. Samotné ladění FM stanic předpokládá, že víte, že vůbec rádio existuje. K tomu, abyste mohli signály přijímat, musíte mít funkční přijímač, rádio. Možná se divíte, proč zde rozebírám celkem dětinské přirovnání. Rádio je pro vás samozřejmost, ale není to tak dávno, co rádio bylo z říše sci-fi. Představte si, že byste ukázali rádio neandrtálci a chtěli po něm, aby naladil nějakou stanici. Třeba by se snažil rádio rozmlátit kyjem, vy dnes víte, že stačí najít tlačítko, kde se vlny přelaďují, ale neandrtálec by na něj nepřišel ani za sto let. Kdybyste ukázali rádio ve středověku, skončili byste na hranici za ďábelský stroj, ti, co by nikdy rádio neviděli, by se mezi sebou na základě šeptandy ptali „a ty věříš v FM vlny?“ Jak víme z předchozích kapitol, vy sami jste kompletní vysílač i přijímač v jednom. Ve vesmíru je mnoho frekvencí, na které je možno se naladit, bez ohledu na to, zda „neandrtálci“ věří v FM, či nikoliv. Fungují zde zákony vesmíru, zákon přitažlivosti a zákon polarity. Vše je zde ovládáno tlačítkem, kterým je váš mozek, jenž vysílá určité kódy a frekvence.

Zákon přitažlivosti funguje tak, že dostanete to, co přitahujete. Tento zákon pracuje ve spolupráci se zákonem polarity, který nám přitahuje do života to, co vytěsňujeme ze svého vědomí, to, čeho se bojíme. Často se pak v našem životě odehrávají kvůli těmto dvěma zákonům dramata, něco moc chceme, zároveň ale dostáváme opak, protože se bojíme druhé, negativní strany. Když si oba zákony správně naladíme, zažíváme život takový, jaký chceme, posloucháme to, co se nám líbí. To jdou dva základní zákony vesmírného rádia. Vesmírné rádio je dvoucestné a připomíná spíše vysílačku než klasické, pasivní rádio. Na jednom konci zařízení jste vy, určitě sami sebe označující jako inteligentní bytost, a na druhém konci je také cosi inteligentního, co poslouchá. Pokud ustrašený člověk vysílá v souvislosti s penězi strachy, obavy a závist, točí tlačítkem „strach“. Na příjmu je frekvence Strachy Prachy, démona peněz, který bedlivě naslouchá. Vysílá: „Peníze jsou špinavé“ – stop. Strachy Prachy: „Rozumím a vysílám, neušpiníte se“ – stop. Co na tom, že nebožák právě usilovně pracuje na tom, aby vydělal hodně peněz? Jede ve špatné frekvenci, o démonu peněz, entitě Strachy Prachy v životě neslyšel, přesto toto monstrum s ním komunikuje a dostává realitu, kterou nechce, ale kterou musí přijmout, a nikdy nebude mít hojnost peněz. Ještě před tím, než se seznámíme s energií Strachy Prachy a pozitivní stanicí Osobní Zlatíčko, pojďme si vyjasnit, proč je tak snadné přirozeně vysílat na negativní frekvenci a proč se lidí bojí ztráty tak usilovně, že dělají vše ve svém životě proto, aby se jí vyhnuli. Přitom je míjí pozitivní aspekt života a zisk, kterého mohou dosáhnout.

Toto byla ukázka z knihy Jiřího Vokáče Čmolíka: „Mít, či nemít peníze“. Její zkrácenou verzi „Peníze a vy“ si můžete zdarma stáhnout zde: ekniha-penize-a-vy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

+ 24 = 26