Chráníte si své prostředí ?

Chráníte si své prostředí ?

https://pozitivnipristup.cz/chranite-sve-prostredi/
Rate this post

022Ráda pozoruji chování a jednání druhých lidí. Jsou pro mne inspirací a tématem pro zamyšlení. Někdy se však po takovém setkání necítím moc dobře. Občas mi připadá, jakoby mi byla odsávána životní energie.  

Je to už velmi dávno, kdy jsem zjistila, že některá shledání zanechávají za sebou neviditelnou skvrnu. V přítomnosti této negativní energie se cítím nesvá. Lidé po sobě zanechávají pozitivní nebo negativní energii. Tato energie se může měnit v závislosti na náladě jedince, nebo na jeho životním pohledu na svět. Mnozí žijí v nepřátelském světě a nedokážou si představit, že by pozitivním přístupem mohli čehosi dosáhnout. Jejich postoj je založen na boji nebo na útoku. Může to být i někdo, kdo vás má rád, protože vás považuje za svého příznivce, přesto vyzařuje negativitu. Tento jedinec si tuto skutečnost vůbec neuvědomuje, protože  to často bývá člověk, který smýšlí čistě materialisticky a veškeré zmínky o energiích považuje za hlouposti.

 Dokud jsme ještě o tomto fenoménu neměli doma ani tušení, tak jsme se tomu stavu podvědomě podřizovali a divili se, proč se najednou hádáme a vidíme na tom druhém samé špatné věci. Nechápali jsme, kde se to v nás vzalo. Bylo to v době, kdy jsem se teprve začala zajímat o esoteriku a o fungování světa kolem nás. Možná to byla náhoda, možná to byly shody okolností. Jednou, po nepříjemné návštěvě, mě cestou do práce upoutal ve stánku vystavený časopis, který jsem dosud neznala a bez jakéhokoli váhání jsem si ho koupila. Nebylo tam nic moc zajímavého, až na článek, který se zabýval negativní energií, kterou po sobě zanechávají různí jedinci. V článku bylo popisováno přesně to, co jsme doma zažívali. Autor článku radil, že se prostor po takové návštěvě musí energeticky vyčistit, aby se tam mohla znovu vrátit pozitivní energie. Jako jednoduchou a rychlou pomoc navrhoval zapálit vonnou tyčinku a poté důkladně vyvětrat. Vyčištěný prostor pak znovu zaplnit pozitivní energií.

Cestou z práce jsem běžela koupit tyčinky a okamžitě po příchodu domů jsem celý byt vykouřila. Manžel si již při cestě domů myslel, že doma bude opět nepříjemné ovzduší a špatná nálada. Po návratu domů byl překvapen, co se doma dělo, proč je všude cítit vůně tyčinky a divil se, co mě to napadlo. Dala jsem mu přečíst článek z novin. Ani jemu nebylo lhostejné, že se zčistajasna dohadujeme a ani on nechápal, jak je to možné, když za jiných okolností, jsme si rozuměli a prokazovali si vzájemnou úctu a lásku. Účinek očištění bytu jsme poznali okamžitě.

Od té doby se u nás stalo očišťování našeho prostoru tradicí. Očišťování svého domova považuji za jednu z možností, jak si zachovat svůj pozitivní přístup a nenechat se vtáhnout do negativity, ze které pak často nebývá snadná cesta ven. Existují i další techniky, ale není účelem tohoto příspěvku se o nich zmiňovat, najdete je téměř ve všech knihách o Feng Shui.

Tento článek píšu proto, abych vás tímto inspirovala k zamyšlení, zdali je váš osobní prostor vaším pomocníkem v pozitivním přístupu, či naopak brzdou. Vyčištění prostoru je jedna z nejrychlejších možností, jak znovu získat pozitivní pohled na svět. Náš prostor by měl být čistý nejen fyzicky, ale i energeticky. Možná právě máte nedostatek energie a nechuť cokoli dělat. A možná je to právě proto, že nějaký host u vás zanechal kousek sebe.

Jako vždy platí i opačný způsob. Pokud se cítíte plni života, může to být tím, že vám vaši hosté zanechali svou pozitivní energii. Takový host je učiněný poklad. Přeji vám hodně takových pokladů. Přeji vám, abyste vy byli tím pokladem. Na návštěvě mějte pozitivní myšlenky a hostitele pozitivně dobíjejte. Po vašem odchodu vám za to bude vděčný. Bude vám vděčný a ani nebude vědět proč. Pozitivní energie je nekonečné množství a není třeba se  bát, že by vám mohla chybět, když ji někomu vědomě předáte. Proto tuto energii záměrně předávejte dál. Přispějete tak k pozitivní evoluci a vytvoříte si pozitivní realitu.

 Jak říká Louise L. Hay v jedné afirmaci:
“ V nekonečnu života, kde se nacházím, je všechno dokonalé, úplné a celistvé.
Žiji v harmonii s každým, koho znám.
V hloubi mé bytosti je bezedná studnice lásky.
Nechávám tuto lásku vyvěrat na povrch.
Naplňuje mé srdce, mé tělo, mou mysl, mé vědomí, celou mou bytost.
Vyzařuje ze mne do všech stran
a násobena se vrací zpět.
Čím více lásky (energie) dávám, tím více jí mám.
Její zásoby jsou nevyčerpatelné.

Když rozdávám lásku, je mi dobře;
vyjadřuji tak svou niternou radost…“

No není to krásné?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *