Browsed by
Category: Pozitivní přístup a vztahy

Kdy odpouštět a kdy opouštět

Kdy odpouštět a kdy opouštět

Když se vám něco přihodí poprvé, je to chyba, náhoda, nepříjemná situace. To se může stát kdykoli a komukoli. Odpuštění je zde na místě. Po druhé, když se situace opakuje, pak se jedná o zkušenost, ze které si musíme vzít poučení. Protože jsme získali (v tomto případě tu zkušenost), odpuštění je nutnost.

Chráníte si své prostředí ?

Chráníte si své prostředí ?

Očišťování svého domova považuji za jednu z možností, jak si zachovat svůj pozitivní přístup a nenechat se vztáhnout do negativity, ze které pak často nebývá snadná cesta ven. Vyčištění prostoru je jedna z nejrychlejších možností, jak znovu získat pozitivní pohled na svět.

Jaké máme přátele?

Jaké máme přátele?

Přátelé jsou různí. S jedněmi je  nám dobře, s jinými  je zábava, další jsou tací, kteří nám tzv. „lezou na nervy“, ale i tyto považujeme za své přátele, protože mají jisté unikátní vlastnosti.

Jakým způsobem může působit náš pozitivní přístup na druhé?

Jakým způsobem může působit náš pozitivní přístup na druhé?

Chceme-li si vytvořit krásný a harmonický vztah s jinou osobou, je proto dobré od začátku se na ni dívat s respektem a tolerancí. Uznat, že má právo mít chyby a nedostatky a soustředit se pouze na její/jeho přednosti. Druhá osoba „zrcadlí“ nás samé, takže když na ni vidíme to krásné, sami se cítíme býti krásnými, platí to i opačně.