Jakým způsobem může působit náš pozitivní přístup na druhé?

Jakým způsobem může působit náš pozitivní přístup na druhé?

https://pozitivnipristup.cz/pozitivni-pristup-a-vztahy-2/
Rate this post

082Mnoho lidí žije od malička s různými předsudky. Tyto názory jsme si však většinou nevymysleli sami, ale byly nám předány od našich rodičů, příbuzných, či učitelů. Zdroje mohou být různé, může se jednat i o naše předešlé nedobré zkušenosti. V našem světě však platí, že jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Zákon akce a reakce neboli karmický zákon. A zde nám právě pozitivní přístup může velice pomoci. Každá situace v našem životě má nějaký smysl, každý člověk, se kterým se potkáme má pro nás nějaký vzkaz. Ale jak zjistit, co se za tím vším skrývá? Je pouze jediný možný způsob. Svět reaguje na naše myšlenky a postoje způsobem, že ať myslíme či jednáme pozitivně nebo negativně, výsledky se ukazují přesně takové, aby nám dali za pravdu. Takže chceme-li pozitivní výsledek, zaujmeme pozitivní přístup.

Chceme-li si vytvořit krásný a harmonický vztah s jinou osobou, je proto dobré od začátku se na ni dívat s respektem a tolerancí. Uznat, že má právo mít chyby a nedostatky a soustředit se pouze na její/jeho přednosti. Stejným způsobem se chovat i sám k sobě. Druhá osoba „zrcadlí“ nás samé, takže když na ni vidíme to krásné, sami se cítíme býti krásnými, platí to i opačně.

„Jste-li příjemní k druhým lidem, oni budou milí na oplátku k vám.“
Jack Canfield.
S tím naprosto souhlasím.

To jak to dopadá v opačném případě, každý někdy zažil. Je možné, abychom se k někomu chovali nepěkně a on nám to oplácel láskou a pochopením? Jistě, že je to možné, ale jenom v případě, že dotyčná osoba již sama poznala sílu pozitivního postoje. Ale je-li na stejné úrovni, jako ten, kdo vysílá negace, tak dřív nebo později se u ní projeví nějaký zdravotní problém či nepříjemnost, se kterou se bude muset vyrovnat. Dostane pak na výběr – pokračovat nebo svůj postoj obrátit na pozitivní.

A co dělat, když se někdo chová nepěkně k nám? Důvěřovat životu, že v každé chvíli je vše naprosto dokonalé a to, co momentálně zažíváme, je pro nás to nejlepší v dané chvíli. Zaujmout k situaci pozitivní postoj a klást si otázky a hledat na ně pozitivní odpovědi. Nedovolit negativnímu myšlení, aby nás ovládlo, protože víme, že pokud by se tak stalo, tak se nám budou dál dít negativní věci, aby nás utvrdili, že nic není dobré. Připomenout si, že opravdu žijeme v ráji a být za to vděční. A hlavně odpustit všem viníkům včetně sebe, protože víme, že vše se nakonec v dobré obrátí.

Ale o tom zas až příště.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *