Browsed by
Category: Pozitivní přístup a já

Požádej a je ti dáno?

Požádej a je ti dáno?

„Člověk, který jedná ve smyslu dosažení cíle a podle plánu, je jako magnet příležitostí. Takového člověka se příležitosti drží zuby nehty. Jak vám může dát život něco, když ani vy sami nevíte, co chcete? Jak vám mohou pomoci druzí, když jste se sami nedokázali rozhodnout, jakým způsobem se budete ubírat k cíli?

Moji přátelé jsou dva kocouři a kočka

Moji přátelé jsou dva kocouři a kočka

Dnes jsem se rozhodla napsat takové malé vyznání svým dvěma kocourům a své kočičce. Od malička jsem měla kočky moc ráda, protože mám ráda jejich povahu – naprostou upřímnost, neúplatnost, samostatnost, svéhlavost, čistotu, starostlivost, veselost, bezpodmínečné přátelství, toleranci, diplomacii, respekt…

Proč chceme mít peníze a být bohatí?

Proč chceme mít peníze a být bohatí?

Odpověď na tuto otázku považuji za jednu z nejdůležitějších, kterou si můžeme dát. Jakmile si na ni odpovíme, bude nám jasné, jestli a jak budeme bohatí, a mít právě tolik peněz, kolik bychom rádi měli.

Proč pozitivní myšlení selhává

Proč pozitivní myšlení selhává

Jako každý začátečník jsem se poté, co jsem zjistila, že život může být takový, jaký si ho sama zařídím, vrhla do pozitivního myšlení. Najednou jsem vše, co se mi nelíbilo, považovala za důsledek svých negativních myšlenek. Nutila jsem se do pozitivního myšlení, protože jsem si myslela, že je to všelék na všechny neduhy.

Jak o sobě přemýšlet?

Jak o sobě přemýšlet?

Na tuto otázku existuje naprosto jednoznačná odpověď. Přemýšlejte o sobě pozitivně. To neznamená, že se budete chlácholit, či neustále omlouvat své nedostatky a chyby házet na druhé. To je postoj oběti. Přemýšlíte-li o sobě pozitivně, máte postoj vítěze.

Cipísek

Cipísek

Kdo je Cipísek? Je to kocourek. Nádherné, plavé, asi půlroční koťátko (viz. foto). A proč o něm píšu? Toto miloučké stvoření totiž někdo vyhodil. Vyhodil ho koncem října v době, kdy začíná být venku zima.