Proč chceme mít peníze a být bohatí?

Proč chceme mít peníze a být bohatí?

https://pozitivnipristup.cz/proc-chcete-byt-bohati/
Rate this post
Ganesha

Už jste si tuto otázku někdy položili? Nebo si myslíte, že máte peněz málo, nikdy jich nebudete mít dost, a proto na tuto otázku odpovídat nemá smysl. Možná si naopak myslíte, že by bylo krásné mít peněz hodně. Odpověď na tuto otázku já osobně považuji za velice důležitou.  Jakmile si na ni odpovíme, bude nám jasné, jestli vůbec, případně jak hodně budeme bohatí, a zda budeme mít právě tolik peněz, kolik bychom rádi měli a kolik jich ve skutečnosti vlastně potřebujeme. Peníze jsou nejúžasnějším vynálezem. Proč? Protože nám můžou dát svobodu. Mnozí lidé si na úvodní otázku odpovědí, že chtějí být bohatí, protože bohatství znamená mít hodně peněz, za které si můžou nakoupit hodně věcí, které se jim líbí. Můj tatínek mi odmalička říkával, že musím myslet na zadní kolečka a vždy musím mít nějakou finanční rezervu. Protože  na mě měl velký vliv, brala jsem  tuto radu vždy velice vážně, předávala jsem ji dál svému synovi a nyní ji předávám také vám. Občas slýchávám názor, že není třeba šetřit, vždyť jsme mladí a peníze si do hrobu nevezmeme. Vytvoření finanční rezervy však neznamená klasické šetření. Je to základ naší klidné a spokojené budoucnosti. Když jsem ještě mohla pracovat ve svém bývalém zaměstnání, často jsem byla svědkem toho, jak mohou dopadnout lidé, kteří neměli tak moudrého tatínka jako já. Lidé, kteří se zadlužili jen proto, aby si koupili nový mobil, nakoupili vánoční dárky na dluh, či jeli na dovolenou k moři v době, kdy na účtu neměli ani kačku, nyní řeší, jak se vyrovnat s exekutorem.

Mé dnešní poselství, které vám chci předat, zní následovně: „Peníze nám dávají v prvé řadě SVOBODU a BOHATSTVÍ pak neznamená jen množství věcí, které si za ně mohu koupit, nýbrž MNOŽSTVÍ ČASU, které s pomocí peněz mohu získat. To nejdražší, co každý z nás v životě máme, jsou právě SVOBODA a ČAS. Mluví se o tom, že tyto dvě veličiny nelze koupit. Já jsem však přesvědčena, že opak je pravdou a není na tom vůbec nic nedobrého. Samozřejmě nesmíme zapomínat na zdraví, které je na tom podobně a vážit si ho začneme většinou až v době, kdy ho ztrácíme. Podobně si také mnozí z nás myslí, že peníze jsou špatné a že lidi zotročují a kazí. Vím, že tomu tak není. Peníze jsou jen peníze a na lidi mají jen takový vliv, že zvýrazňují (zviditelňují) jejich povahové rysy. Špatný člověk s penězi se stává většinou ještě horším, jeho špatné vlastnosti v nových podmínkách nabývají na rozměrech. Dobrý člověk s penězi je pak většinou člověkem ještě lepším, jehož dobré vlastnosti mají nové možnosti a nový prostor více se projevit a plnými doušky rozdávat nezištnou pomoc lidem ostatním, blízkým i vzdáleným.

Proto si založte si svůj Fond svobody. Jak na to? Způsobů je několik a je to velice jednoduché. Sepište si všechny své měsíční pravidelné výdaje. Připočtěte k nim alespoň 10%, poté vynásobte 12x. Částka, která vám vyjde, je roční svoboda, která bude zárukou klidu a pohody i v době, kdy nastanou nečekané události.  Postupně odkládejte část svých příjmů do svého nově založeného fondu.  Někomu to bude trvat o něco déle, ale každý je schopen tohoto milníku dosáhnout.  Ve chvíli, kdy budete disponovat  svou roční svobodou, začnou se kolem vás dít doslova zázraky. V tomto případě jste připraveni na cokoliv a nedobré časy se Vám vyhnou už jen proto, že Vaše mysl je nastavena na hojnost, úspěch a pohodu. Finanční jistota nedovolí žádné pochyby a Vaše úspory budou dále narůstat. Naplánujte si dobu, kdy základní částky Fondu svobody dosáhnete.

Pokud máte svůj Fond svobody, vaše sebevědomí vzroste. Nemusíte potom dělat věci, které nechcete, ale můžete se svobodně rozhodnout, zdali budete  se svými blízkými,  nebo budete raději pracovat, protože vás to baví a nikdo vás do toho nenutí.

Pokud máte svůj Fond svobody, budete mít vnitřní klid a mír, kdy se nebudete muset bát toho, že se stane něco nepředvídatelného a vy nebudete vědět, co s tím. Náš Fond svobody byl i mou záchranou ve chvíli, kdy jsem měla úraz. Nebýt našeho Fondu svobody, tak by manžel nemohl opustit svou práci a být se mnou rok doma. Kdybychom neměli náš Fond svobody, musela bych udělat riskantní rozhodnutí a podstoupit operaci, do které se nechtělo ani jednomu z našich nejlepších chirurgů.

Najděte si svůj způsob, jak docílíte, aby vaše příjmy nebyly plně závislé na vaší každodenní práci. Začněte se finančně vzdělávat, čtěte Kiyosakiho a další autory zabývající se finanční gramotností. Hledejte další  způsoby, jak docílit pravidelných nízkoúdržbových nebo pasivních příjmůNebo se přidejte ke mně a společně to dokážeme ve velice krátké době.

 

Když se vám to povede, získáte tak úplnou svobodu. A co je víc?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *