Jak o sobě přemýšlet?

Jak o sobě přemýšlet?

https://pozitivnipristup.cz/jak-o-sobe-premyslet/
Rate this post

měsícvmodréNa tuto otázku existuje naprosto jednoznačná odpověď. Přemýšlejte o sobě pozitivně. To neznamená, že se budete chlácholit, či neustále omlouvat své nedostatky a chyby házet na druhé. To je postoj oběti. Přemýšlíte-li o sobě pozitivně, máte postoj vítěze. Vítěze, který ví, že on je ten, který udává směr. Vítěz dokáže poznat v každé, byť třeba i zdánlivě nepříznivé, situaci příležitost. Pozitivní přístup sám k sobě znamená, že nebudete sami sebe trestat, ale budete se povzbuzovat. Pozitivní přístup sám k sobě znamená, že si budete vytvářet prostředí, kde se bude vaše Já cítit dobře. Když budete mít k sobě pozitivní přístup, tak si budete vytvářet trvalé a harmonické vztahy (pokud nejste masochista, který si libuje v násilí).  Váš pozitivní přístup sám k sobě se bude zrcadlit i na povrchu a bude k vám přitahovat stejně pozitivní přátele a situace. Protože budete k sobě přistupovat pozitivně, i v těch nejhorších chvílích budete vědět, že se máte na koho spolehnout, na svého nejlepšího přítele – na sebe. 

Přemýšlet o sobě pozitivně je alfou i omegou na cestě k trvalému štěstí. Štěstí není věc náhody, štěstí je záležitostí sebelásky. Člověk, který o sobě přemýšlí negativně, nikdy opravdového štěstí dosáhnout nemůže a to z jednoho důvodu. On své štěstí nikdy nedokáže uvidět. Na světě existují lidé, kteří jsou nešťastní  v blahobytu, a jiní přestože žijí v nuzných podmínkách, dokážou se radovat i z maličkostí. Rozdíl mezi nimi je pouze ten, jak o sobě přemýšlí.

Když budete o sobě přemýšlet upřímně a zároveň pozitivně, budete mít schopnost objektivně posoudit své dovednosti, přednosti i nedostatky. Budete naprosto přesně vědět, co je vaší silnou nebo slabou stránkou. Nebudete se povyšovat, ale a to je zásadní, ani ponižovat.

„Váš svět bude takový, jaký si ho vytvoříte. Můžete dosáhnout obrovského úspěchu nebo se můžete spokojit s bídným životem postrádajícím jakoukoli naději. Volba je pouze na Vás. Rozhodnete-li se pro pozitivní směr, uvedete do pohybu nezastavitelnou sílu, která vám umožní získat úspěšnou kariéru, lásku rodiny a přátel, dobré fyzické i duševní zdraví a veškeré další skutečné bohatství života.

Abyste změnili svůj svět, musíte jej začít měnit zvnitřku. Musíte začít u sebe samotných. Rozhodnete-li se pro směr, který povede váš život pozitivní cestou, změníte svůj svět k lepšímu a také budete pozitivně ovlivňovat lidi, se kterými se setkáte.“ Napoleon Hill

Kdysi jsem, jako mnozí z nás, také o sobě nedokázala pozitivně přemýšlet. Považovala jsem se za svého největšího nepřítele. Nedokázala jsem na sobě vidět nic pěkného. Život se mi nelíbil. Naštěstí ta doba je už dávno pryč a netrvala moc dlouho, aby se negativní myšlení stalo  pro mne normou. Kdybych se o sobě nenaučila přemýšlet pozitivně, tyto řádky by neměl kdo napsat. Můj život by byl úplně jiný. Třeba by se naplnily mé největší obavy. Mohla bych být týranou ženou s mnoha dětmi, rozvedená, věčně bez peněz a pohled do zrcadla by taky nebyl nic krásného. Měla bych kamarádky, se kterými bych vysedávala u cigaret a alkoholu  a dokola si stěžovala na to, jak je svět ke mně nespravedlivý. Stačilo jen změnit směr a začít se na svět dívat z té lepší stránky. Aby se tak stalo, musela jsem nejdříve změnit přístup sama k sobě. Musela jsem se naučit o sobě přemýšlet pozitivně a začít se mít sama sebe ráda. Kdyby mi v době, kdy jsem o sobě ještě nedokázala pozitivně přemýšlet, někdo ukázal moji současnost, považovala bych to za naprostý nesmysl a nemožnost. Našla bych tisíce důvodů, proč je to nedosažitelné. Změna myšlení mi pomohla změnit svůj přístup k životu a začít plánovat lepší zítřek, svou nynější současnost. Proto se v současnosti mohu těšit na budoucnost, která bude jistě příjemná a krásná. I když mě potká nějaká nepříjemnost, vím, že se v ní nachází zárodek něčeho dobrého.

Jestli nevíte, jak začít se mít sami sebe rádi, usmívejte se na sebe, kdykoli projdete kolem zrcadla. Řekněte si pár hezkých slov o sobě. Je to rychlé, jednoduché a účinné.

Přeji Vám hodně štěstí na Vaší cestě za Vaším nejlepším přítelem. Za Vámi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *