Jaké máme přátele?

Jaké máme přátele?

https://pozitivnipristup.cz/jake-mame-pratele/
Rate this post
Kocour Matýsek
Kocour Matýsek

Přátelé jsou různí. S jedněmi je  nám dobře, s jinými  je zábava, další jsou tací, kteří nám tzv. „lezou na nervy“, ale i tyto považujeme za své přátele, protože mají jisté unikátní vlastnosti. Jsou lidé, kteří mají přátel mnoho, jiní mají zase jen několik nejbližších. Patřím mezi ty, kteří si své přátele pečlivě vybírají. Ačkoli se celkem rychle seznamuji, povrchní přátelství nemám ráda. Je to tím, že sama nejsem zábavnou společnicí, nerada se bavím „o ničem“ a setkávání nebo hovory „jenabyseněcoříkalo“ považuji za ztrátu času.

Byla doba, kdy mi bylo líto, že mě zrovna moc lidí na posezení nezve a že mě znají, jen když „něco potřebují“. Na jedné straně mi to bylo líto, ale na té druhé jsem za to byla ráda. Jako dítě jsem měla pocit, že za nic nestojím a že mě nikdo nemá rád. Takový ten typický mindrák dítěte z rozvedeného manželství. Trvalo mi dlouho, než jsem přišla na to, že je to jen program v mozku, který jede na autopilota. Aby se mi povedlo program změnit, musela jsem si uvědomit své vlastní hodnoty. A najednou jsem zjistila, že můj život se odvíjí právě v duchu mých hodnot. Již jsem se o tom několikrát zmiňovala, že jsem nejprve musela změnit negativní přístup ke své osobě na pozitivní. Je až neskutečné, jak změna postoje dokáže změnit vše kolem vás. Najednou jsem zjistila, že mí přátelé jsou přesně ti, které ve svém životě potřebuji. A co víc, je úžasné vědět, že jsem pro své přátele užitečnou. Mí přátelé se na mě obracejí v době, když něco potřebují. Je to nádherné. Chci svým přátelům tímto poděkovat. Děkuji jim za to, že si na mě vzpomenou, když potřebují radu nebo pomoc. Tím, že mají ve mně důvěru, mi dodávají energii k tomu, abych na sobě dál pracovala. Tu energii, kterou potřebuji pro svůj život.

Dnešní poselství, které vám chci tímto předat zní takto: Važte si svých přátel, kteří se na vás obracejí o pomoc. Tito přátelé vám prokazují svou úctu a náklonnost. Mnoho lidí si právě na tyto přátele nejvíc ztěžuje, protože mají pocit, že je okrádají o čas, energii a navíc jsou často přesvědčeni o tom, že zneužívají jejich dobroty. Tak to ale není, jsou to většinou lidé, kteří poznali vaše kvality a navíc pouhá vaše přítomnost, či vámi předávaná energie na dálku je nabíjí a dokáže jim v  jejich osobním životě pomáhat, předávat poselství, otvírat brány a ukazovat správné cesty, které vedou tam, kde jejich život nabírá nový rozměr, který ve svém srdci cítí jako správný a ten pak dokáže nepříznivou situaci změnit na takovou, která člověku naopak velice prospívá.

Jak a kdy přátelům pomáhat?

 Pomáhejte a předávejte své zkušenosti pouze tehdy, když jste požádáni, nevnucujte své názory příteli, který o pomoc nežádá a to ani tehdy, když jste přesvědčeni o tom, že vaši pomoc potřebuje. Lidé často žijí životy, které nemají tu správnou kvalitu, ale pokud se sami nerozhodnou na tom něco změnit a v souvislosti s tím požádat o pomoc, nikdo nemá právo do jejich života jakkoliv zasahovat. Pokud o pomoc požádají, naučte je, jak si pomoc sami a ukažte jim cestu na mapě života. Proveďte je křižovatkami a udejte směr, nic víc.

Varování nakonec: Jediná věc, kterou nesmíte dopustit je to, aby se vaši přátelé stali na vaši pomoci závislí. To by poškodilo nejen je, ale také vás samotné. Sledujte, jak se zdokonalují a když zjistíte, že jsou již připraveni dále pokračovat sami, tak se s nimi rozlučte a pošlete je dál. Příště, když se potkáte, budete mít radost, že právě vaše pomoc, byla ta, která je posunula k lepšímu životu. To však neznamená, že se přestanete stýkat. Znamená to, že vaše setkání se posunou zase o stupínek výš.

„Když sdílíte to, co milujete s druhými,
přivádí vás to k životu plnému zázraků,
k životu vnitřního štěstí, který nikdy
nemohou poznat ti, kdo nesdílí.“
Richard Bach

 

Domníváte-li se, že vám můžeme s něčím pomoci, využijte náš kontaktní formulář.

[contact-form-7 id=“254″ title=“Kontaktní formulář 1″]

 

Comments are closed.