Jak se stát součástí dalšího evolučního skoku

Jak se stát součástí dalšího evolučního skoku

https://pozitivnipristup.cz/evolucni-skok/
Rate this post

Z21.jpgMým koníčkem je četba inspirativních knih. Mám jich plnou knihovnu. Mám ráda knihy, které mě mohou něčím obohatit a kde najdu něco pozitivního. Jsem šťastná, že pozitivním přístupem se zabývá ohromné množství spisovatelů, protože stále mám co nového objevovat. Dnes jsem se rozhodla, že vám budu citovat z mé nejnovější knihy, protože jsem s nadšením objevila, že autoři zde naprosto přesně popsali to, co jsem měla v úmyslu vám někdy v budoucnu předat. Tak proč vymýšlet vymyšlené. Deepak Chopra si pozval jako spoluautora svého přítele Rudolpha E. Tanziho a společně vydali knihu s názvem „Supermozek“, česky vydalo nakladatelství Pavel Dobrovský – BETA s.r.o., 2013, str. 191-192.

Kdy se rozvíjí mozek

Jak se stát součástí dalšího evolučního skoku

 • Nepodněcujte konflikty v žádné oblasti svého života
 • Řešte všechno s rozvahou a v klidu. Když to nejde, odejděte.
 • Važte si soucítění.
 • Dávejte přednost empatii před obviňováním či posměchem.
 • Odolejte naléhavé touze myslet si, že máte pravdu.
 • Přátelte se s lidmi, kteří jsou jiní než vy.
 • Projevujte štědrého ducha.
 • Dávejte přednost vnitřnímu naplnění před materialismem.
 • Každý den udělejte nějaký dobrý skutek – vždycky je co nabídnout.
 • Projevujte upřímný zájem o lidi v nesnázích. Neignorujte projevy zoufalství.
 • Zbavte se uvažování typu my, nebo oni.
 • Pokud podnikáte, čiňte to vědomě a stavte etické záležitosti nad hmotné zisky.

Také se vám předchozí seznam líbí jako mě? I když nemám knihu ještě úplně dočtenou (nyní, kdy píšu tento příspěvek), tak vám ji všem vřele doporučuji. Jestliže společně se mnou sdílíte názor, že pozitivní přístup je nejlepší cestou, tak tato kniha vám bude na této cestě spolehlivým průvodcem.

Podstata je v tom, že smyslem života není cíl jakéhokoliv našeho počínání, ale právě ta CESTA, která vede k vytouženému cíli a naplňuje naše přání a vize. Pokud se bude naše cesta životem skládat z kroků a krůčků, které byly zmíněny a z dalších pozitivních myšlenek přecházejících do konkrétního jednání, bude náš život krásný a budeme se z něho těšit a radovat. Jakéhokoliv cíle v životě dosáhneme, užíváme si ho a těšíme se z něj jen velice krátký čas, na rozdíl od cesty k tomuto cíli, kterou si můžeme vychutnávat velice dlouhou dobu a možné je i to, že vlastně stále, protože když dorazíme na konec jedné, okamžitě se vydáváme na cestu další.

Pokud si to skutečně naplno uvědomíme a hlavně naplno vnitřně prožijeme, dokážeme si najednou představit, že život svůj i životy lidí kolem sebe můžeme ovlivňovat přesně tak, jak se v mysli rozhodneme. Pokud navíc uvěříme, že pozitivní myšlenky lze geometrickou řadou šířit a ovlivňovat tak další a další lidi, můžeme si být jisti tím, že právě v tomto případě se budeme podílet na nejúžasnějším projektu světa a staneme se součástí obrovského evolučního skoku.  

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *