Jak vidět věci z té lepší stránky

Jak vidět věci z té lepší stránky

https://pozitivnipristup.cz/lepsi-stranky/
Rate this post

K2Anne Jonesová napsala knihu „Zbavte se negativní energie“, kterou vydal Knižní klub. Tuto knihu jsem si před nedávnem zakoupila. Samozřejmě ji všem vřele doporučuji, zvláště těm, kteří se setkávají s větším množstvím lidí nebo mají stresující zaměstnání, či právě mají pocit, že není vše, tak jak má být. Takže zde je krátká ukázka:

„Jak vidět věci z té lepší stránky“ od Anne Jonesové

Záleží jen na vás, zda dokážete být pozitivní. Je to jen záležitost mysli. Je potřeba vidět život z lepší perspektivy, například:

  • Vidět sklenici spíše z poloviny plnou než z poloviny prázdnou.
  • Vidět překážky ve svém životě jako výzvu, kterou je třeba přijmout a překonat.
  • Vidět obtíže jako příležitost růst a rozvíjet sebe sama a svůj charakter.
  • Vidět svůj život víc jako příležitost než jako trápení.
  • Vidět na lidech spíše to dobré než to špatné.
  • Vidět své zkušenosti jako přínos pro budoucnost.
  • Vidět spíše sluneční svit než přítmí.
  • Vidět i kladné stránky příšeří.
  • Vidět z té lepší stránky kdykoli je to možné.
  • Vidět to nejlepší na přítomnosti a nezabývat se pořád dokola minulosti.

Myslím si, že ne každý bere literaturu osobního rozvoje vážně. Mnozí lidé tento žánr kritizují, jiní se mu vysmívají. Současně však velice často stejní lidé prožívají mnoho osobních nezdarů v zaměstnání i v rodinném životě. Většinou totiž nedokážou přiznat, že se v něčem mýlí a nechtějí za žádnou cenu měnit svůj názor a pracovat na tom, aby správným směrem posouvali své nedobré, časem silně zakořeněné, vzorce chování. Přitom pro mnohé z nás je to velmi jednoduché. Stačí připustit, že se mohu mýlit a současně mít zájem naslouchat a vzdělávat se. Pak kdokoliv z vašeho okolí nebo jakákoliv dobrá kniha vám může pomoci k objektivnějšímu náhledu na věc i na sebe sama a současně ukázat správnou cestu, kterou jste předtím neviděli nebo vám možná připadala strmá, klikatá či prostě jen nepohodlná.

Z vlastní zkušenosti vím, že ještě jedna věc je důležitá a to  umět přepínat uvnitř vlastní mysli a to tak, že lousknutím prstu přepnu ze sklenice poloprázdné na sklenici z poloviny plnou nebo, že v mžiku si dokážu uvědomit kladné stránky příšeří. To je skutečně těžké a mnozí z nás to nikdy nedokážou, ale jen proto, že se tak nerozhodli. Z nepochopitelných důvodů, mnohdy i pro ně samé, cítí jistý blok, který nedovolí přepnout, jinými slovy  rozsvítit a vytlačit tmu světlem. Chtít a trénovat, v tom je podstata. Pak dokážete cokoliv. Já tomu věřím a mnohé životní situace, které jsem prožila, mně v tom stále více utvrzují.

A co vy? Zkusíte to také? Věřte tomu, stojí za to vidět věci z té lepší stránky.   

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *