Umíte požádat o laskavost? – dokončení

Umíte požádat o laskavost? – dokončení

https://pozitivnipristup.cz/umite-pozadat-o-laskavost-dokonceni/
Rate this post

DalajlámaNaučte se žádat o laskavost a o radu jen u těch lidí, o kterých víte, že žijí plný, dokonalé harmonický a úspěšný život v souladu se svými hodnotami. Měli by to být lidé, kteří umějí řešit konflikty, nečekané situace a jsou pozitivně naladěni. Pokud potřebujete finanční radu, ptejte se lidí, kteří sami umějí své finance spravovat, kteří umějí s penězi hospodařit, kterým se daří v podnikání nebo v zaměstnání. V žádném případě si nenechávejte radit od lidí, kteří sami nemají svůj život pod kontrolou. Vždy jsem byla překvapená, jak si nechávali lidé radit ve vztazích od MUDr. Plzáka, který byl sám mnohokrát rozvedený, takže o harmonickém soužití neměl ani páru. Dalším takovým výborným rádcem byla jedna paní, která byla obézní, ale protože prodávala výživové doplňky, nosila cedulku: „Chceš-li zhubnout, zeptej se mě.“ Pokud by zhubla, mohla by se stát dobrou poradkyní, ona sama se však svými radami nikdy neřídila, proto zůstala obézní a tudíž naprosto nevhodnou kandidátkou pro roli výživové poradkyně. Další takovou skupinou jsou finanční poradci, kteří se sami topí v dluzích a za každou cenu vnucují finanční produkty s vidinou tučné provize. Nejvíce oblíbeným poradcem je „švagr“, který vám v hospodě u piva rozmlouvá Vaše sny, přitom sám nikdy nic nedokázal, tedy kromě toho, že dokáže vypít pivo na ex. Na internetu jsou to pak zas různí jedinci, kteří se schovávají za přezdívkami, takže o nich vůbec nic nevíte, ale oni Vás dokážou svým negativním přístupem naprosto zviklat, že se nakonec vzdáte příležitosti, která vám byla nabídnuta. Těmto „poradcům“ se osobně úplně vyhýbám.

Velký učitel James Allen ve svém díle Jak člověk smýšlí, napsal následující:

„Když si člověk vytyčí svůj cíl, měl by v mysli označit přímou cestu k jeho dosažení, aniž by se díval vlevo či vpravo. Pochybností a obav by se měl nemilosrdně zbavit. Jsou to prvky způsobující rozklad, které ničí přímou linii úsilí a zanechávají ji zdeformovanou, bezvýslednou a nepoužitelnou. Myšlenky pochybností a strachu nemohou nikdy ničeho docílit. Vždy vedou k neúspěchu. Záměr, energie, síla jednat a všechny mocné myšlenky se vytratí, když se vkradou pochybnosti a strach.

Vůle jednat pramení z poznání, že jsme schopni jednat. Pochybnosti a strach jsou velkými nepřáteli poznání a ten, kdo je povzbuzuje, kdo je nevymýtí, si na každém kroku hází klacky pod nohy.

Ten, kdo přemohl pochybnosti a strach, přemohl neúspěch. Každá jeho myšlenka je nabita silou a všem překážkám odvážně čelí a překoná je. Jeho záměry jsou ve vhodnou dobu zasazeny a ony kvetou a přinášejí ovoce, které nespadne předčasně na zem.

Myšlenka odvážně spojena se záměrem se stane tvořivou silou. Ten, kdo to ví, je připraven stát se něčím větším a silnějším, než hromádkou zbloudilých myšlenek a kolísajících pocitů. Ten, kdo tak činí, se stane vědomým a moudrým vládcem svých duševních sil.“

Nyní možná namítnete, že nevíte, kam za radou zajít. Dlouho jsem se sama trápila tím, že neznám nikoho osobně, kdo by vyhovoval všem výše uvedeným kritériím. Pak jsem  přišla na to, že pokud potřebuji radu, nejlepší místo, kde ji získat je knihovna, knihkupectví nebo internet, kde hledám rady od konkrétních lidí, o kterých vím, že jsou úspěšní. A najednou jsem zjistila, že znám obrovské množství lidí, kteří mi svou pomoc přímo nabízejí, kteří mi předávají své vlastní zkušenosti, na jejichž základě se můžu rozhodnout. Začala jsem brát tyto lidi za své přátele, kteří si ke svému životu vybrali jen jiný prostor nebo čas.

Na závěr bych ještě chtěla citovat z „Tajných dopisů mnicha, který prodal své Ferrari“, od Robina S. Sharmy:

Dobře si vybírej, co tě ovlivňuje

Nežijeme sami ani nezávisle na okolním světě. A proto je potřeba vždy bedlivě dbát na to, co do svého života vpustíme, až už se to týká věcí nebo lidí. Známkou duchovní vyzrálosti je trávit svůj čas na takových místech, která tě inspirují, a stýkat se s lidmi, kteří tě povznášejí a morálně posilují. Ti z našich přátel, kteří jsou pozitivní a konstruktivní, ať už v zaměstnání nebo v soukromém životě, nás budou posouvat dál, budou nás podporovat v tom, abychom uplatnili to nejlepší ze sebe a žili plnohodnotně. Vybírej si dobře lidi, jimiž se v životě obklopuješ.

Nebojte se žádat o laskavost a nebojte se odmítnutí. Když vy sami budete o laskavost požádání a je ve vašich silách žadateli vyhovět, učiňte tak, v opačném případě se nebojte říci NE. Buďte vděční za každou prokázanou laskavost i za každé odmítnutí. Obojí vás posouvá zas o kousek dál…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *