Bajka o tom, jak si člověk začaroval věci a pak se divil

Bajka o tom, jak si člověk začaroval věci a pak se divil

https://pozitivnipristup.cz/bajka-o-tom-jak-si-clovek-zacaroval-veci-a-pak-se-divil/
Rate this post

Hana Fialová 6.6.2014

Magic by Hallucination Walker thumb1 BAJKA O TOM, JAK SI ČLOVĚK ZAČAROVAL VĚCI A PAK SE DIVIL Žily, byly na světě MALÉ a VELKÉ věci. Ty „věci“ byly mystické, kouzelné, prostě začarované. Kdo je začaroval? Začarovali si je sami lidi. Tím, že dali věcem, událostem a skutečnostem tento název… Co je ale zajímavé… když se sešli dva lidi, a začali si o těch VELKÝCH a MALÝCH povídat, nestačili se divit. Zjistili, že to, co je pro někoho MALÁ věc a začaly ji říkat i SAMO – ZŘEJMOST, bylo pro toho druhého VELKÁ věc, někdy taky NE – DOSTUPNÁ, NE – PŘEKONATELNÁ.

No a jak ti lidi, těm věcem, situacím i překážkám daly tato jména, TAK JE ZAČAROVALI. A ony se podle toho začaly chovat.TI LIDÉ TOTIŽ NEVĚDĚLI, ŽE MAJÍ MAGICKOU MOC. Podívejme se na MALÉ věci, jinak zvané SAMO–ZŘEJMOSTI. Když byly takto pojmenovány, tak začaly lidem, které je takto nazvali, vstupovat do života SAMY. A tak pro jednoho bylo SAMO–ZŘEJMÉ, že bude mít bydlení a druhý bydlení docela často v rozhovorech nazval tak, že „bydlení je pro něj NE-DOSAŽITELNÉ“. A protože NE je v magickém světě jako byste říkali STOP, tak ten DRUHÝ si začaroval bydlení, protože na něj dal nálepku STOP. A pak tady máme spoustu jiných pro někoho SAMO–ZŘEJMÝCH a NE–DOSAŽITELNÝCH VĚCÍ.

Sám si v duchu řekni, kam je řadíš ve tvém životě ty:

 • Jídlo
 • Voda – pitná, studená, teplá
 • Zdraví, fyzická kondice, tělo
 • Bydlení – byt, dům
 • Vzdělání
 • Peníze
 • Vztah … s partnerem, manželem, rodiči, dětmi, přáteli, kolegy v práci…
 • Zaměstnání
 • Podnikání
 • Věci – mobil, počítač, televize, auto, jachta, motorka, kolo, květiny…
 • Zážitky – výlety, společná činnost s blízkými, cestování, skok padákem, tanec, sport, horolezení, létání, plachtění, rybaření….

A jak lidé ty věci začarovali, tak se ty věci také k nim měly. Ty SAMO–ZŘEJMÉ, přišly SAMY. Mnohé z nich jsou teď ZKLAMANÉ wlEmoticon sadsmile BAJKA O TOM, JAK SI ČLOVĚK ZAČAROVAL VĚCI A PAK SE DIVIL. Ony přišly SAMY. Někteří lidé si jich ani nevšimli. Nepřivítali je ve svém životě, ani se s nimi neradovali. Z některých se radovali, ale většinou jen krátkou chvíli. A ty věci jsou teď SAMY. Jsou smutné a ČASTO CHTĚJÍ ODEJÍT NEBO NAKONEC ODEJDOU …..a když zůstanou…a závidí těm věcem, co jsme je nazvali NE – DOSTUPNÉ. Protože jim věnujeme tolik pozornosti a energie. A když už se náhodou k těm VELKÝM NE-DOSTUPNÝM věcem přiblížíme, tak na ně volají. „Zůstaňte tam, kde jste. Tady to nestojí za nic. Tam kde jste, je o vás postaráno lépe. Lidé na vás myslí. I když vás začarovali a vy k nim nemůžete, jakmile byste přišly, ztratily byste jejich energii, jejich pozornost”. A VELKÉ NE–DOSTUPNÉ věci to poslouchají… a říkají si, že chtějí být takto VÝJIMEČNÉ stále, že se nechtějí stát MALÝMI, tak jak to lidé udělají, když si o nich přestanou myslet, že jsou NE–DOSTUPNÉ.

A všechno v životě lidí zůstávalo stejné. A mohli se snažit, ale KDYŽ KAŽDÝ DEN ČAROVALI STEJNĚ, VŠECHNO STEJNÉ ZŮSTÁVALO.

„Jak z toho začarovaného kruhu ven?“, zeptal se člověk, který se najednou celý uřícený a deprimovaný z té honičky zastavil. ZA–STAVIL. Položil otázku. Říkal si: „Proč nemůžu mít tamto, když ostatní tamto mají a je to pro ně SAMO–ZŘEJMOST?“

Zeptal se věcí, které nazval MALÉ a SAMO–zřejmé – „Proč to tak je?“ A pak se zeptal těch, které nazval VELKÉ–NE–DOSTUPNÉ.

Tak už to na světě chodí, že když se zeptáme, dostaneme odpověď. A ty „věci“ mu ukázaly, jak se k nim dosud choval. Jak je ZA–ČAROVAL svými vlastními slovy. Že nejsou ani MALÉ ani VELKÉ… SAMO–ZŘEJMÉ ani NE–DOSTUPNÉ. Že všechno je JEDNO–DUCHÉ. Pocházejí z jednoho ducha. Že on MÁ TU MAGICKOU MOC ČAROVAT… JEN TO DOSUD NEVĚDĚL.

Zeptal se člověk, jestli to může změnit. Samozřejmě, že to může změnit. Když může věci ZA–ČAROVAT, může věci OD–ČAROVAT. Má několik silných nástrojů – POJMENOVÁNÍ, EMOCE A POZORNOST. POJMENOVÁNÍ způsobí EMOCI – zda věc milujeme nebo nenávidíme nebo ji raději ignorujeme, když emoce moc bolí. A podle toho kolik POZORNOSTI ji věnujeme, roste nebo mizí z našeho života.

Všechno ztichlo. Člověk si to najednou všechno uvědomil. Ještě mu bylo vysvětleno, že stejným způsobem si pojmenoval všechny překážky – na MALÉ a VELKÉ. A podle toho jim sám určil velikost a sílu.

Dostal také upozornění, že jediná věc, která mu bude házet klacky pod nohy, když bude chtít svůj svět od – čarovat a užívat si všeho, co chce ve svém životě mít, jsou DÉMONI, které žijí z lidských negativních emocí (smutek, strach, zlost, vztek….). Ti démoni se jmenují ALE, COKDYŽ, AŽPAK, COTOMUŘEKNOUOSTATNÍ, TONEJDE, NEMŮŽU, TONEMŮŽEFUNGOVAT…a další.

Aha, řekl člověk. Takže co s DÉMONY?

Dostal odpověď. Vzpomeň si, že jedna z tvých magických substancí je POZORNOST, která předává a soustředí sílu tam, kam ji směřuješ…tam to roste. „Ignorovat ses už naučil docela dobře. Ignoroval si dosud spoustu toho, co máš, a co bys chtěl. Teď si to prostě jen přeukládej v životě jinak. Nevěnuj démonům pozornost a oni půjdou tam, kde je vítají. Budou se cítit tak, jak se cítili MALÉ–SAMO–ZŘEJMÉ VĚCI. Budou smutné a odejdou.

Když začaruješ démony, pak už to půjde snadno. COKDYŽ, AŽPAK, COTOMUŘEKNOUOSTATNÍ a další zmizí z tvého života. Pak už stačí velmi málo. Použij tři magické substance, které máš.

POJMENOVÁNÍ wlEmoticon redrose BAJKA O TOM, JAK SI ČLOVĚK ZAČAROVAL VĚCI A PAK SE DIVIL

SAMO-ZŘEJMÉ MALÉ VĚCI pojmenuj jinak. Například jako BOHATSVÍ, HOJNOST, ……
NE–DOSTUPNÉ VELKÉ VĚCI pojmenuj jinak. Například jako BOHATSVÍ, HOJNOST,….
Tím, že dostane všechno stejné jméno, můžeš jim věnovat stejnou EMOCI i POZORNOST

EMOCE wlEmoticon redheart BAJKA O TOM, JAK SI ČLOVĚK ZAČAROVAL VĚCI A PAK SE DIVIL

Nejsilnější emoce je láska…v kombinaci s RADOSTÍ, ŠTĚSTÍM, NADŠENÍM je to silná substance

POZORNOST wlEmoticon lefthug BAJKA O TOM, JAK SI ČLOVĚK ZAČAROVAL VĚCI A PAK SE DIVIL

Směle věnuj všem věcem, které v životě máš, stejnou pozornost. Ty, které už máš, z těch se stále raduj. A ty které ještě nemáš, pozvi se stejnou vřelostí, radostí a nadšením do svého života. Jen tomu nech volný průběh. Nediv si, že věci, které jsi dlouho odmítal, nepřijdou hned. Některé ano a některé si počkají, jestli to myslíš fakt vážně. Tvůj život získá nový rozměr.

Od dnešního dne víš, že jsi MÁG nebo ČARODĚJ(KA) a máš kouzelnou – čarovnou moc. A tu používáš buď pro sebe nebo proti sobě. A ta volba je jenom na tobě.

Jako každá bajka má i tato na závěr poučení:

Raduj se z věcí, které už máš a se stejnou radostí vítej do života ty, po kterých toužíš. Začnou se dít zázraky.

wlEmoticon smile BAJKA O TOM, JAK SI ČLOVĚK ZAČAROVAL VĚCI A PAK SE DIVIL (angl. zázrak = magic)

Fialova HanaNapsala: Hana Fialova, příspěvek byl publikován s jejím laskavým svolením. Autorce za tuto nádhernou bajku vřele děkujeme, přejeme jí hodně dalších inspirativních námětů. Navštivte také její blog, kde naleznete spoustu podnětných informací.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *